Zespół Szkół w Niećkowie

Aktualności

02
styczeń
2019

Wigilia w Internacie

„Zawsze, ilekroć się uśmiechasz do swojego brata i wyciągasz do niego rękę,   wtedy jest Boże Narodzenie.(…)”
Wierszem Matki Teresy z Kalkuty, 20 grudnia, rozpoczęło się Spotkanie Opłatkowe Internacie naszej Szkoły. Młodzież, jak co roku zapragnęła godnie uczcić te święta i przygotowała dla wszystkich montaż słowno-muzyczny wykonany pod kierunkiem Elżbiety Ptak.
Po części artystycznej Pani Dyrektor Bożena Sokołowska i Pani Kierownik Internatu Elwira Kołaczyńska-Bogdan podziękowały młodzieży, za przygotowanie uroczystości.  Panie nie zapomniały także o ciepłych słowach i życzeniach, które skierowały do wszystkich z okazji Świąt Bożego Narodzenia. Tak jak nakazuje tradycja, wszyscy przed posiłkiem przełamali się opłatkiem i złożyli sobie świąteczne życzenia. Oczywiście nie zabrakło również Świętego Mikołaja, który obdarował wszystkich drobnymi upominkami, własnoręcznie przygotowanymi przez młodzież internacką.
W ten wyjątkowy wieczór, nasi goście – Pani Dyrektor i Pani Kierownik, również wcieliły się w role Świętych Mikołajów ofiarowując całej społeczności internackiej pyszny świąteczny tort i słodkie czekoladki. Młodzież pod kierunkiem Moniki Wiśniewskiej wręczyła dyrekcji, wychowawcom i pracownikom internatu samodzielnie wykonane kartki świąteczne wraz z najlepszymi świątecznymi życzeniami.

Spotkanie opłatkowe w miłym gronie, świąteczny nastrój podkreślony piękną dekoracją wykonaną przez wychowanków wraz z wychowawcami: Barbarą Sulewską, Elwirą Kołaczyńską–Bogdan, Elżbietą Ptak, sprawiły, że ów wieczór będziemy ciepło i długo wspominać.

Galeria fotografii dostępna TUTAJ.