Zespół Szkół w Niećkowie

Aktualności

07
czerwiec
2019

Zbiórka pokarmu dla bezdomnych zwierząt

Po raz kolejny młodzież Zespołu Szkół w Niećkowie wzięła udział w akcji zbiórki pokarmu dla bezdomnych zwierząt, organizowanej przez nauczyciela biologii, p. Ludmiłę Orłowską. W dniu 06. 06. 2019 r. zebraną karmę mokrą (konserwy, kiełbaski) i suchą (granulki) oraz różne przysmaki - razem ponad 130 kg - zawieźliśmy do siedziby Grajewskiego Oddziału Towarzystwa Opieki nad Zwierzętami. Na miejscu mieliśmy okazję zapoznać się zakresem pomocy udzielanej zwierzętom przez Oddział oraz z codziennymi problemami: ogromna ilość porzuceń zwierząt, brak dostatecznych funduszy, brak rąk do pracy, brak dostatecznej ilości domków tymczasowych. Placówkę w Grajewie prowadzą charytatywnie trzy przemiłe Panie. Na miejscu dysponują niewielkim lokum, w którym przebywają najbardziej potrzebujące zwierzęta, głównie szczeniaki i kocięta. Innym szuka się domów tymczasowych. Porzucone, zaniedbane, często chore zwierzęta są leczone, sterylizowane, czipowane i oddawane do adopcji. Bardzo potrzebna jest pomoc charytatywna zarówno w zbiórce funduszy, jak i w codziennej pracy oraz przyjmowaniu zwierząt na "tymczasy". A przede wszystkim potrzebne są akcje uświadamiające społeczeństwo, mające na celu ograniczenie problemu porzucania zwierząt, konieczność wyeliminowania niekontrolowanego rozrodu (sterylizacje) oraz właściwego traktowania zwierząt.
Bardzo dziękujemy Paniom za miłe przyjęcie, opowiedzenie nam o swojej pracy i problemach, a także za gadżety promujące TOZ????
W wyjeździe uczestniczyli uczniowie klas pierwszych: Karolina Jabłońska, Agata Modzelewska, Karolina Załuska i Piotr Bogdanowicz wraz z opiekunem Ludmiłą Orłowską.